כל המתכונים, מתוקים, עונתי
Leave a comment

סורבה מבושם מקלמנטינות ירוקות

הקלמנטינות שלפני הגשם הראשון עוד לא הספיקו לקבל צבע כתום ומתיקות. הקיץ עוד שורר בכל אבל ענני כבשים רכים שטים בשמיים ובין האבק לחום יש כבר קלמנטינות ירוקות על העץ והבטחה שעוד מעט ירד פה גשם. כשמגרדים עם האצבע קליפה של קלמנטינה ירוקה, כשעוד בחוץ הקיץ מסרב להתפנות, עולה ריח בושם של גשם ואדמה רטובה ושל ארץ ישראל של פעם, ושל ילדות.

הסורבה הזה הוא כמו לתפוש את כל המילים האלו של גשם ראשון ולשמר. כפית כזו בצהוב משגע מנוקד בירוק הוא רגע שעוצם את העיניים. הסוד שלו הוא כמובן הקליפה – קליפה מגורדת מקלמנטינה ירוקה שמוסיפים רגע לפני ההקפאה והארומה שלה נשמרת ריחנית ומבושמת.סורבה קלמנטינות ירוקות

מיץ מ-6 קלמנטינות ירוקות
1 כוס מים
1/2 כוס סוכר
גרידה מקלמנטינה ירוקה אחת

סוחטים את הקלמנטינות ומסננים גלעינים. בסיר קטן מבשלים על אש קטנה מים וסוכר עד שהסוכר נמס לגמרי. בוחשים בכף עץ מידי פעם. כשהסוכר נמס לגמרי מבשלים עוד 2-3 דקות ומצננים לטמפרטורת החדר. מערבבים היטב את סירופ הסוכר עם מיץ הקלמנטינות. טועמים לבדוק מתיקות. אנחנו רוצים סורבה חמצמץ אך לא חמוץ מידי. אם הוא חמוץ אפשר להוסיף כף דבש ולטעום שוב. מערבבים פנימה את קליפת הקלמנטינה המגורדת ושמים במכונת גלידה לעשר דקות, או לחילופין מקפיאים לחלוטין, לפחות 5-6 שעות.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *